Najdrożsi piłkarze Reprezentacji Polski

Zastanawiasz się jak wygląda najbardziej wartościowa jedenastka składająca się z polskich graczy? Zachęcamy do lektury.

Pierwsza 11 Reprezentacji Polski (pod względem wartości rynkowej).

Bramkarz: Wojciech Szczęsny
Polak to prawdziwa ostoja bramki Juventusu FC. Co warte odnotowania, Wojtek w Turynie zastąpił samego Gianluigiego Buffona. W chwili obecnej wartość rynkowa golkipera z Polski to 20 milionów Euro.

Prawy Obrońca: Bartosz Bereszyński
Włosi są zachwyceni tym, co Bereszyński pokazuje w Serie A. Szybkość, determinacja, zaangażowanie, świetne centry – nic więc dziwnego, że Sampdoria już teraz mówi o nawet kilkudziesięciu milionach za kartę zawodniczą Bereszyńskiego. Transfermarket wycenia Polaka jednak na 12 milionów.

Środkowy Obrońca: Kamil Glik
Popularny „Glikson” to niewątpliwie – jeden z najlepszych obrońców grających w Ligue 1. Wcześniej, świetne recenzje zbierał we włoskim Torino, gdzie był nawet kapitanem. Dzisiaj Polak wyceniany jest na 18,00 milionów Euro. Niestety, jego forma w ostatnich miesiącach nie zachwyca, co niewątpliwie wpływa na jego wycenę.

Środkowy Obrońca: Jan Bednarek
W zupełnie innym miejscu swojej kariery jest Jan Bednarek. Ten młody, środkowy obrońca już teraz jest podstawowym zawodnikiem Reprezentacji Polski. Niewątpliwie, wpływ na to mają treningi w Anglii. Grający na co dzień w Premier League Bednarek to talent czystej wody. Jego wartość rynkowa to zaledwie 5 milionów Euro, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie ona znacznie zwiększona.

Lewy obrońca: Arkadiusz Reca
Od zawsze Polska reprezentacja miała problemy z obsadzeniem lewej obrony. Receptą na problemy kadry ma być Arkadiusz Reca. Ten młody zawodnik, przed sezonem został wykupiony z Wisły Płock i trafił do włoskiej Atalanty. Dzisiaj wyceniany jest na 4 miliony Euro. Z całą pewnością wartość karty zawodniczej wzrośnie, gdy Polak przebije się do pierwszego składu.

Prawy pomocnik/skrzydłowy: Kamil Grosicki
„TurboGrosik” to postać fundamentalna dla Reprezentacji Polski. Nawet jak nie gra w klubie, to w kadrze potrafi odmienić losy niemal każdego meczu. Grosicki mimo zaawansowanego wieku (30 lat) nadal jest najdroższym prawym skrzydłowym w Polsce. Jego kartę zawodniczą wycenia się na 5 milionów Euro.

Środkowy pomocnik: Piotr Zieliński
Zieliński na półwyspie apenińskim określany jest mianem polskiego Iniesty. Świetna słabsza noga, doskonałe strzały z dystansu, przegląd pola i wizja gry… to cechy jednego z najdroższych polskich piłkarzy. „Zielu” wyceniany jest bowiem na niebagatelne 40 milionów Euro, a kwota ta cały czas rośnie!

Środkowy pomocnik: Grzegorz Krychowiak
Jeszcze kilka lat temu Krychowiak był fenomenem. Dzisiaj, prezentuje o wiele słabszą formę, a i tak jest wyceniany na 18 milionów Euro. 28-latek za cel postanowił jednak odbudować swoją dyspozycję, więc wszyscy mają nadzieję, że jego wartość wzrośnie.

Lewy pomocnik/skrzydłowy: Rafał Kurzawa
Najtańszą kartą zawodniczą w tym zestawieniu ma… Rafał Kurzawa. Zawodnik, który przed rokiem zdemolował przeciwników w rankingu najlepszego asystenta, dzisiaj występuje we francuskim Amiens. Wyceniany jest na 2 miliony Euro.

Środkowy napastnik: Arkadiusz Milik
„Bomber z Polski” – Arkadiusz Milik to postać, która dla kibiców z Neapolu jest bardzo ważna. Polak znany jako „Arkadiuszooo” to napastnik, który wyceniany jest na 20 milionów. Kwota byłaby większa gdyby nie fakt, że Milik dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe co skutkowała kilkumiesięcznymi pauzami.

Środkowy napastnik: Robert Lewandowski
Żadnym zaskoczeniem jest fakt, iż najdroższym piłkarzem w kadrze Polski jest popularny „Lewy”. Robert wyceniany jest na 80 milionów euro, choć jak mówi sam dyrektor sportowy FC Bayern – żeby dostać zgodę na transfer, inny klub musiałby wyłożyć co najmniej 200 milionów Euro.

Czy Waszym zdaniem wycena portalu TransferMarkt.de jest zgodna z rzeczywistością? Kogo karta jest przeceniona, a kogo niedoszacowana? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*