Najdrożsi Polscy Piłkarze w Historii

222 miliony euro za Neymara czy 135 milionów za Mbappe. W Europie za piłkarzy płaci się naprawdę zawrotne pieniądze. Dzisiaj jednak pragniemy przedstawić 10 największych transferów w których udział brali Polacy. Kto był najdroższy? Ile jest warty teraz?

 1. Arkadiusz Milik
  Aż 32 kosztował włoskie Napoli „bomber z Polski”. Milik, który w sezonie 2016/2017 do Neapolu trafił z Ajaxu jest aktualnie podstawowym napastnikiem SSC Napoli. W chwili obecnej, wartość popularnego „Arkadiuszo” to 20 milionów. Spadek ceny z całą pewnością jest efektem poważnych kontuzji, których się nabawił w sezonie 2016/2017 i 2017/2018.
 2. Grzegorz Krychowiak
  Grzegorz Krychowiak to jeden z fundamentów sukcesu Sevilii w Lidze Europejskiej. Polak po udanych sezonach w Hiszpanii został zauważony przez francuskie PSG do którego trafił w sezonie 2016/2017. Za Krychowiaka Paryżanie zapłacili 27,5 miliona Euro. Niestety, po transferze Krycha zaliczył regres. Dzisiaj jego wartość rynkowa to około 18 milionów.
 3. Piotr Zieliński
  „Piotro” bo tak wołają na Zielińskiego kibice SSC Napoli to ofensywny pomocnik, który został do Neapolu sprowadzony na wyraźną prośbę trenera – Maurizio Sarriego. Ten, wcześniej współpracował z Polakiem w Empoli. To właśnie z tego klubu wykupiono Polaka w sezonie 2016/2017 za 14 milionów Euro. W chwili obecnej wartość Zielińskiego to aż 40 milionów Euro.
 4. Wojciech Szczęsny
  Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Szczęsny to jeden z najlepszych polskich golkiperów. Nie bez powodu gra bowiem w Juventusie, gdzie został sprowadzony z Arsenalu za kwotę 12,2 miliona Euro. Dobre występy zaowocowały wzrostem wartości rynkowej do 20 milionów.
 5. Kamil Glik
  Glik, który stanowi ostoję reprezentacji Polski jest środkowym obrońcą grającym dla Monaco, które to występuje w Ligue 1. Polak do drużyny z Księstwa trafił z Turynu, gdzie grał dla Torino. Co ciekawe był tam nawet kapitanem. Monaco za Polaka zapłaciło 11 milionów Euro. Dzisiaj wartość rynkowa Polaka to 18 milionów Euro.
 6. Łukasz Skorupski
  Polska bramkarzami stoi. Nic więc dziwnego, że w tym zestawieniu znajduje się drugi już golkiper. Skorupski w sezonie 2018/2019 trafił do Bologny, która bez wahania spełniła żądania Romy i położyła na stole 9 milionów Euro. Wartość rynkowa Polaka to 7 milionów Euro.
 7. Kamil Grosicki
  Popularny Grosik miał jedno marzenie – zagrać w Premier League. Sztuka ta udało mu się w sezonie 2016/2017 kiedy to angielskie Hull postanowiło wyłożyć za Kamila Grosickiego 9 milionów Euro. Niestety, przygoda z Premier League potrwała zaledwie pół roku. Hull spadło do Championship co niewątpliwie ma wpływ na obecną wartość rynkową Polaka, która wynosi zaledwie 5 milionów Euro.
 8. Łukasz Fabiański
  Kolejny bramkarz w zestawieniu. W sezonie 2018/2019 popularny „Fabian” trafia do West Ham United, które płaci Swansea 8 milionów. Za takiego bramkarza to mała promocja. Nie ma się jednak co dziwić – Sweansa przyszły sezon spędzi na zapleczu Premier League. Obecnie Fabian wyceniany jest na 5 milionów Euro.
 9. Jerzy Dudek
  Przez wiele lat, najdroższym polskim piłkarzem był Jerzy Dudek. Wielokrotny Reprezentant Polski w sezonie 01/02 trafił do Liverpoolu FC, który to zapłacił za niego 7,4 miliona Euro. Trzeba przyznać, że w tamtych czasach była to bardzo wysoka kwota.
 10. Jan Bednarek
  Sporo zapłacono również za Jana Bednarka. Angielskie Southampton postanowiło wykupić talent Lecha Poznań i zdecydowało się zapłacić Kolejorzowi 6 milionów Euro. Wygląda jednak na to, że to była całkiem dobra inwestycja. Młody Polak powoli przebija się do pierwszego składu. Co prawda jego wartość rynkowa nie rośnie (5 milionów Euro). Nie mniej jednak, kilka dobrych występów może sprawić, że defensor z Poznania będzie kilka razy droższy.

Aż 4 bramkarzy w TOP 10 najdroższych polskich transferów. To nie może być przypadek! Co ciekawe w zestawieniu nie ma wycenianego na 80 milionów Euro – Roberta Lewandowskiego. Polak do Borussi trafił za niespełna pięć milionów, a z Bayernem podpisał kontakt, gdyż jego umowa wygasła. Cóż za interes!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*